ABC půjčky online


SOLUS nebankovní registr

SOLUS je zkratkou: Sdružení na Ochranu Leasingu a Úvěrů Spotřebitelům.

Nebankovní registr Solus je sdružení, které začalo fungovat v roce 1999. Jde o právnické osoby, které chtějí v rámci odpovědného úvěrování a půjčování přispívat k prevenci zadlužování a předlužování. Jde o snížení a nenavyšování počtu dlužníků, kde se navíc sdružení snaží přispívat ke zvýšení vymahatelnosti a dostupnosti dluhů po splatnosti.

Fyzická osoba, která chce získat výpis z registru má možnost tak učinit pomocí žádosti sms, online nebo papírově. Výpisem se tazatel dozví, zda ve společné databázi vůbec je, jaké údaje jsou o něm případně uvedený a také zdroj údajů, tedy instituci, která údaje do databáze SOLUS odeslala. Žádost se odesílá výhradně na adresu sídla registru, respektive zájmového sdružení právnických osob SOLUS.

Výpis z nebankovního registru SOLUS

Cena za výpis z registru SOLUS je i s dobírkou stanovena na 218 Kč, která se skládá z 97 Kč za výpis a 83 Kč za poštovné a dobírku (– doporučeně do vlastních rukou výhradně jen adresáta) plus 38 Kč DPH v zákonné výši.

Novinkou je žádost o výpis přes mobil, pomocí SMS zprávy.

Důležitý je seznam členů, ve kterém se vyskytuje řada velkých společností z oblasti telekomunikací, bank, nebankovních finančních institucí, distributorů energie a podobně. Právě díky členství v registru SOLUS mají tyto společnosti možnost získávat informace o potenciálních klientech a naopak přispívají svými zkušenostmi s klienty pro všeobecnou informovanost.

Do registru je tak zanášena informace pouze o negativních zkušenostech s klientem. K zařazení klienta do registru dojde až v době, kdy závažně poruš smluvní podmínky u svého poskytovatele půjčky. Databáze tak svým členům výrazně usnadňuje sjednávání půjček a snižuje riziko poskytnutí rizikových pohledávek nespolehlivým klientům.

Adresa:

SOLUS - zájmové sdružení právnických osob
Antala Staška 510/38
140 00 Praha 4 - Krč

web:www.solus.cz
email:info@solus.cz

tel: +420 840140120

18.7.2010Kontaktní informace provozovatele ABC Půjčky
Podmínky použití a ochrana osobních údajů

© 2024 všechna práva vyhrazena.