ABC půjčky online


5 tipů, jak si vytvořit finanční rezervu

Často přemýšlíte nad tím, jak ušetři? Šetření není složité, je to jen o zvyku, sebekontrole a dodržování několika zásad. Čím dříve se naučí člověk šetřit, tím to bude mít jednodušší. Jak si jednoduše vytvořit alespoň malou finanční rezervu pro neočekávané výdaje?

1. Odkládejte si denně dvacetikorunu

Velmi jednoduchý trik nevyžadující velké úsilí. Každý večer se podívejte do peněženky a pokud uvidíte dvacetikorunu, dejte ji do pokladničky. Rychlý počtář ví, že jen tímto malým krokem se dá za měsíc našetřit 560 korun. Pokud si chcete šetřit více a rychleji, házejte všechny dvacetikoruny nebo i desetikoruny. Záleží na vás.

2. Šetřete více

Ekonomice se daří a příjmy se zvyšují. Nárůst příjmů ale nemusí automaticky znamenat vyšší výdaje rodiny. Rozvaha je na místě. Pořád byste měli myslet na zadní vrátka a to, že se situace s příjmy může kdykoliv změnit. Proto bezhlavě neutrácejte jen proto, že na to momentálně máte. Odolat je těžké. Osvědčilo se že z příjmů navíc, tzn. z odměn v práci nebo u vrácení přeplatků za energie a dalších si odložte alespoň polovinu a druhou použijte libovolně.

3. Pryč se zlozvyky

Máte zlozvyk, se kterým byste chtěli skoncovat? Toto je dobrá příležitost. Zbavte se ho, odměňte se a ušetříte. Pokud chcete přestat kouřit, postupně snižujte počet cigaret a za každý den bez cigarety se odměňte. Zlozvykem mohou být i sladkosti. Přehnanou chuť na sladké můžete omezovat a motivace šetřit vám jistě pomůže.

4. Nakupujte podle seznamu

Velké procento z výplaty českých domácností spolknou výdaje na potraviny. Obchodní řetězce to vědí velmi dobře a proto se předhánějí ve slevových akcích a výhodnějších nabídkách. Spoléhají na to, že vedle běžného zboží nakoupíte i věci, které jsou momentálně velmi výhodné a ve slevě. Jak se lze těmto lákavým nabídkám vyhnout? Jednoduše! Doma si napište seznam potravin a věcí, které momentálně potřebujete a v obchodě se jej striktně držte.

5. Půjčujte si s rozumem

Čas od času chybí člověku hotovost, třeba na o opravu auta, rekonstrukci nebo jiný nečekaný výdaj. Obvykle přichází myšlenka na to, si půjčit. To samo o sobě nemusí být vůbec špatná úvaha. Zásadním rozhodnutím je kolik a od koho. Platí, že věc na kterou si půjčujeme, by měla mít minimálně stejnou životnost, jako doba splácení. Vhodným výběrem půjčky můžete ušetřit poměrně dost peněz. Zvažte každou nabídku půjčky, všímejte si nejen úroků, ale především RPSN. Jedině Roční Procentuální Sazba Nákladů vám doopravdy ukáže, jak bude půjčka drahá a okolik za rok přeplatíte.


5.11.2018

Kontaktní informace provozovatele ABC Půjčky
Podmínky použití a ochrana osobních údajů

© 2023 všechna práva vyhrazena.