ABC půjčky online


Bankovní půjčky

Banky napříč celým trhem nabízejí svým klientům řadu produktů. Bankovní půjčka (úvěr) je rozhodně nejvyužívanější. Jedná se o dočasné poskytnutí peněžních prostředků bankou, které musí následně klient instituci vrátit i s úrokem. Úrok je obvykle v procentech vyjádřená suma, kterou musí každý dlužník navíc bance za poskytnutí půjčky zaplatit.

Podle druhu půjčky se odvíjejí i sazby a doba trvání. Začíná se na pár tisíci korunách a horní hranice prakticky není nastavena. Pro společnosti jsou banky schopny poskytnout půjčky i v řádech milionů korun. U neúčelových bankovních půjček pro občany se jedná o částky do 600 000 Kč s dobou splatnosti maximálně 7 let.Specifika bankovních půjček

U bankovních půjček se uplatňují určitá specifika, která v nebankovním sektoru rozhodně nenaleznete. U bank je totiž vždy velmi důležité, aby daná půjčka byla řádně splacena. Vymáhání prostředků po svých klientech stojí banky příliš mnoho prostředků a proto raději více prověří klienta, než mu danou půjčku poskytnou. Banky nechtějí podstupovat velké riziko a proto je půjčka v bance spojena s řadou administrativních náležitostí, které musí žadatel bezpodmínečně splnit, aby požadovanou půjčku dostal.

Levnější půjčky bank

Právě díky vyššímu prověření klienta jsou bankovní půjčky levnější. Mají nižší úrok a RPSN než půjčky na srovnatelnou částku a na stejnou dobu u nebankovních institucí, které nevyžadují takové důsledné prověření. To tvoří z bankovních půjček oblíbený nástroj pro každého žadatele, který nemá problémy s platební morálkou. Prověření klienta probíhá následovně.

Bonita klienta

Prvotním je u bank zjištění bonity žadatele. Tedy schopnost klienta poskytnutou půjčku splatit. Každá banka před uzavřením smlouvy o půjčce či úvěru zkoumá, zda má klient dostatečné příjmy nejen na splácení, ale že mu ještě něco zůstane na živobytí. Jde o formu krytí rizika pro banku, kdy klientovi zbývají určité finance, které může popřípadě použít při ztrátě zaměstnání či snížení platu.

Zajištění bankovních půjček

Dalším aspektem u půjček je jejich zajištění. Obvykle u nižších částek není potřeba zajištění žádné, popřípadě jeden nebo dva ručitelé, kteří ručí za závazky žadatele bez rozdílu a v plné výši. Ale od vyšších částek už ani ručitelé nepostačují a banky vyžadují ručení za půjčku movitou, popřípadě nemovitou věcí. Tím se banka chrání proti neplacení a následné nemožnosti vymoci pohledávku. Při ručení majetkem zkrátka banka, při neplnění závazků ze smlouvy o půjčce plynoucích, přistoupí k prodeji dané věci a z obdržené částky půjčku pokryje.

Registr dlužníků

Pro banku je také velmi důležitým ukazatelem registr dlužníků. Zde je totiž evidován každý, kdo měl jakýkoliv problém třeba i s jedinou splátkou svých závazků v minulosti. Banky nahlížením do registru dlužníků zjišťují, zda právě klient, který žádá o půjčku nemá stále nějaké závazky či velmi špatnou platební morálku. Právě nahlédnutím do registru dlužníků často banky zamítnou žádost o půjčku. Avšak pokud žadatel neměl se splácením v předešlých několika letech problémy, banka obvykle půjčku bez problému schválí a vydá dané peněžní prostředky. U bankovních půjček jde vše velmi rychle.

Vyřízení bankovní půjčky

Vyřízení půjčky je vcelku jednoduchou záležitostí. Při předložení veškerých podkladů, které banka požaduje, jen vyplníte již předtištěnou smlouvu o bankovní půjčce a peníze jsou Vám obratem poslány na účet. Díky obvyklé nutnosti mít u dané banky otevřený bankovní účet, je převod peněz prakticky okamžitý. Hojně využívaná je dnes možnost sjednat půjčku online prostřednictvím internetu.

Samozřejmě půjčky, respektive úroky z půjček jsou pro banky hlavním zdrojem příjmů. Proto se snaží ve svých nabídkách konkurovat a vytvářet pro své klienty co možná nejlepší podmínky. V současnosti již patří k běžné praxi podrobné poradenství, široká možnost volby půjčky i formy splácení a převádění prostředků. Navíc stabilní systém bankovnictví, který v současnosti v České republice je, představují světové instituce, které jsou zárukou spolehlivosti a kvality.


1.9.2010

Kontaktní informace provozovatele ABC Půjčky
Podmínky použití a ochrana osobních údajů

© 2024 všechna práva vyhrazena.