ABC půjčky online


Jak funguje kontokorent

Pokud chcete mít rezervu na svém účtu a v případě potřeby čerpat do minusu, můžete využít kontokorent, který už nabízí většina českých bank. Jeho používání má svá pravidla, které musíte dodržovat, jinak se tato půjčka může velice prodražit. Jak kontokorent vlastně funguje?

Čerpání do mínusu

Občas se může stát, že utrácíte více než jiný měsíc a peníze z účtu mizí rychleji. Máte možnost zřídit si kontokorent, což je v podstatě krátkodobá půjčka, která vám povolí jít do mínusu a můžete tak vybírat z účtu, i když máte na kontě nulu. Peníze můžete použít na cokoliv. Do mínusu můžete jít opakovaně a banky tento úvěr označují jako revolvingový. Fakticky lze použít jako půjčku před výplatou.

Výše kontokorentu

To, jak moc můžete jít do mínusu vám banka nastaví v závislosti na vašich příjmech - maximálně však dvojnásobek až trojnásobek čistého měsíčního příjmu. Je dobré si tento přednastavený limit hlídat, protože v případě jeho překročení vás tato půjčku poměrně draze. Mnohým může vyhovovat i minimální hodnota - okolo 5.000 korun.

Úroky

V případě, že máte kontokorent a dostanete se na svém účtu do mínusu, začne vám banka z vypůjčené částky počítat úrok, po dobu než půjčku splatíte. Úroková sazba se u kontokorentu pohybuje v rozmezí od 10 – 20 % za rok, ale každá banka má svou konkrétní sazbu. Při překročení limitu budete muset zaplatit sankce i zvýšenou úrokovou sazbu.

Splacení kontokorentu

Určitou výhodou oproti klasické půjčce může být vyrovnání kontokorentu, tedy splacení. Částka nemusí být splacena po měsících, ale v závislosti na bance stačí, když se jednou za určité období dostanete do plusu – může to být jednou za půl roku nebo za rok.

Pro koho je kontokorent vhodný?

Kontokorent by jste měli využívat hlavně pro finanční rezervu na pár dní, k pokrytí důležitých plateb a výdajů. Nejlépe ho využít třeba jako půjčku před výplatou a s příchozí mzdou od zaměstnavatele dluh dorovnat. Při dlouhodobém mínusu vás bude stát poměrně dost peněz a určitě je jako úvěr nevýhodný.

Kreditní karta

Podobná nabídka na půjčku do mínusu je kreditní karta. Má sice vyšší úrok, ale je výhodná hlavně v tom, pokud stihnete vrátit půjčku v bezúročném období, nezaplatíte žádné poplatky. Většinou je doba splatnosti nastavena na jeden měsíc.


17.10.2017

Kontaktní informace provozovatele ABC Půjčky
Podmínky použití a ochrana osobních údajů

© 2023 všechna práva vyhrazena.