ABC půjčky online


Jaké chyby děláme při hospodaření s penězi?

Někteří dokážou i z nízké výplaty vytvořit dostatečnou finanční rezervu, jiní nic neušetří ani z vyšších příjmů. Pokud se vám stále nedaří odkládat aspoň menší peněžní obnos stranou a žijete od výplaty k výplatě, poradíme vám, jakých chyb se vyvarovat.

Neumíme plánovat

Lidé se často ptají: jak dostat své finance pod kontrolu? Není nic jednoduššího, než začít si evidovat měsíční příjmy a výdaje. Pokud stojíte na prahu nového roku, ohlédněte se za předešlým rokem a odhadněte, kolik jste vydělali a kolik utratili. Následně si vytvořte reálný plán příjmů a výdajů a snažte se ho držet.

Jsme konzervativní

Také jste již roky u stejného dodavatele energií nebo platíte pojistky, které nekorespondují s vašimi aktuálními potřebami? Projděte si fixní měsíční výdaje v domácnosti, například za bydlení, energie a pojištění. Následně využijte internetové srovnávače a nalezněte pro sebe výhodnější nabídky. Můžete ušetřit až několik tisíc korun ročně.

Nevytváříme si rezervy

Mnoho lidí nemá v rezervě žádné peníze a při nastání nenadálých výdajů se zadlužují a dostávají se do existenčních problémů. Každý z nás by si měl vytvářet „finanční polštář“ pro případ, že by u něj nastal výpadek příjmu z důvodu nemoci nebo ztráty zaměstnání. U půjček se může vyplati pojištění schopnosti splácet. Jestliže nemáte dostatečný příjem, zkuste si odkládat stranou alespoň pár set korun měsíčně. Každá koruna se počítá.

Platíme penále za opožděné platby

Ačkoliv se to nezdá, část výdajů domácnosti padne na poplatky za upomínky, sankce a pozdní platby. Pokud se vám toto stává pravidelně, udělejte si finanční přehled svých výdajů. To se vám vyplatí zejména u půjček, u nichž můžete ztrácet povědomí o datech splatnosti. Vytvořte si jednoduchý plán, co a kdy musíte zaplatit.

Spěcháme s půjčkou

Lidé často nevěnují dostatek pozornosti výběru půjček. Mnohdy si půjčují u své banky, přestože jiné finanční instituce nabízejí mnohem výhodnější podmínky úvěrů. Leckdy podepíší něco, co si ani nepřečetli, což se nevyplácí hlavně u půjček od neznámých nebankovních společností. Porovnejte na internetu jednotlivé úvěry a vždy důkladně zvažte, zda půjčku skutečně potřebujete.


9.11.2017

Kontaktní informace provozovatele ABC Půjčky
Podmínky použití a ochrana osobních údajů

© 2023 všechna práva vyhrazena.