ABC půjčky online


Běžné účty zdarma

Jeden ze základní typů bankovních účtů je běžný účet. Majitelem se může stát fyzická i právnická osoba, i když pro podnikatele je výhodnější spíše účet podnikatelský se specifickými podmínkami. Běžný účet slouží pro vložení vlastních financí a možnosti s nimi libovolně zacházet, zejména k bezhotovostnímu styku, například pro zaslání půjčky ihned na účet. Finanční transakce může klient provádět díky vkladům, výběrům i převodním příkazům.

Poplatky za vedení účtu

Banky si za zřízení a vedení běžných účtů inkasují poplatky – průměrně kolem 177 korun měsíčně, ročně je to už přes 2.000 korun, ale třeba za 10 let je tato částka už přes 20.000 Kč. V dnešní široké nabídce si můžete vybrat takovou banku, která má vedení běžného účtu zdarma a tím můžete ušetřit docela slušné peníze. Nejlepší volbou je vedení účtu zdarma bez podmínek, kdy není třeba splnit žádné další podmínky jako zasílat pravidelnou částku na účet, zaplatit kartou několikrát do měsíce nebo využívat jiný produkt. Výhodné je mít zdarma internetové bankovnictví, příchozí a odchozí platby i několik výběrů z bankomatu.

Equa Bank – Běžný účet

Účet zcela zdarma a bez podmínek můžete mít v Equa bank, navíc s výběrem ze všech bankomatů v ČR zdarma. Za běžné služby v této moderní bance nic neplatíte. Nemusíte platit za otevření ani za vedení účtu. K účtu získáte automaticky bezkontaktní platební kartu MasterCard. Pokud nechcete řešit přechod k nové bance, u Equa bank zařídí vše za vás. Postarají se o přechod z původní banky a navíc s možností založení účtu online odkudkoliv. K vyřízení vám bude stačit 5 minut a smlouvu podepíšete při návštěvě kurýra, kdekoliv si budete přát. U Equa bank můžete peníze vkládat pouze převodem z jiné banky, případně poštovní poukázkou.

Mbank – mKonto

Jeden z nejlépe hodnocených běžných účtů, dostupný pro vás i vaše děti. Založení účtu je možné kdykoliv, 365 dnů v roce zdarma. Zdarma je také vedení účtu a všechny příchozí a odchozí platby v ČR, včetně trvalých příkazů, inkas a SIPO plateb. Výběry z bankomatů v ČR i zahraniční jsou zdarma při výběru alespoň 1.500 korun. Zdarma budete mít i vydání hlavní karty k účtu. Pokud kartou zaplatíte minimálně 1.500 korun za měsíc budete mít i vedení této karty bezplatně, jinak za 29 korun měsíčně. Samozřejmostí je zdarma i mobilní a internetové bankovnictví. K běžnému kontu máte možnost zřídit si až 4 spořící účty eMax nebo eMax Plus. Na účet lze vkládat peníze převodem nebo mKartou prostřednictvím vkladových automatů zdarma.

Air Bank – Velky a Malý tarif

Air Bank nabízí dvě varianty běžného účtu. Pro oba platí založení a vedení zdarma, včetně příchozích a odchozích plateb, inkas a trvalých příkazů. Zdarma bude mít klient i otevření spořícího účtu a vydaní 2 platebních karet, kdy jedna může být využívána třeba dalším členem rodiny. Výběry a vklady přes vkladomaty Airbank jsou také zdarma. Rozdíl mezi těmito možnostmi je ve výběru z cizích bankomatů – u Malé tarifu je zpoplatněn 25 korunami a u výběru přes terminál Sazky je to 10 korun. U Velkého tarifu je zdarma, ale při zvolení tohoto tarifu klient měsíčně zaplatí poplatek 100 korun. Je tedy na zvážení, jak často bude klient z bankomatů vybírat a jaký tarif se mu vyplatí. Změna tarifu není problém a je otázkou pár kliků.

Fio Banka – Osobní účet

Osobní účet je bez poplatků a to bez dalších podmínek. Zdarma bude mít klient vyřízení, vedení i zrušení účtu a také neomezený počet příchozích i odchozích plateb v rámci ČR. Zpoplatněny nejsou ani trvalé příkazy, SIPO platby a inkasa. K dispozici je přehledný internetbanking a pro chytré telefony i Smartbanking. K účtu klient získá bezkontaktní platební kartu MasterCard, s možností karty navíc pro další osobu. Zdarma má klient k dispozici 10 výběrů z bankomatů Fio banky a až dalších 5 z cizích bankomatů v ČR, kdy stačí aktivně platit kartou. Pokud jde o výběry na pobočce - v hotovosti nad 1.000 korun a vklad v hotovosti je také zdarma.


5.12.2017

Kontaktní informace provozovatele ABC Půjčky
Podmínky použití a ochrana osobních údajů

© 2023 všechna práva vyhrazena.