ABC půjčky online


Jak vybrat správnou půjčku?

V dnešní době je velice složité se zorientovat na finančním trhu. Řada společností totiž nabízí velmi srovnatelné produkty a liší se pouze ve svých obchodních podmínkách či přístupu ke klientovi. Vyznat se v úvěrových produktech tak není vůbec snadnou záležitostí. Avšak ani to není nutné. Stačí si ohlídat základní náležitosti a fakta.

Porovnat, vyhodnotit a rozhodnout

To jsou zásadní body při výběru a uzavírání půjčky. Vždy je nutné vzít v úvahu více nabídek od konkurenčních firem. Tím se dostane žadatel do obrazu, co dané instituce nabízejí a jaké jsou jejich obvyklé formy úvěrů a půjček. Jedná se o prvotní informaci, se kterou je třeba dále pracovat. Je nutné porovnávat půjčky se stejnými parametry. Vzít v potaz stejnou částku a stejnou dobu splácení, jelikož právě tyto dva aspekty se nejvíce podílejí na tvorbě ceny, respektive na velikosti úroku a RPSN.

Vyhodnocení nejlepší nabídky

Porovnání informací z internetu či s propagačních materiálů je sice velmi snadné a rychlé, ale také nemusí jít o aktuální informace. Proto je vhodné se u nejlepší nabídky raději zajít domluvit na pobočku nebo telefonicky ověřit platnost údajů se kterými pracujeme. Abychom měli jistotu, že právě námi zvolená varianta a instituce nabízí to, co očekáváme.

Pozor na RPSN

Na co by se při sjednávání půjčky mělo dbát je rozhodně úrok, respektive roční procentuální sazba nákladů. Úrok představuje pouze procentní podíl toho, kolik navíc zaplatíme nad půjčenou sumu. Avšak je očištěn o poplatky a další částky, které je nutné hradit. Tento problém tak řeší roční procentuální sazba nákladů (RPSN), která již v sobě všechny poplatky zahrnuje a představuje tak skutečnou a konečnou částku, kterou ročně zaplatíme za půjčku navíc.

Čtěte obchodní podmínky

Důležité je při samotném uzavírání smlouvy o půjčce si poctivě přečíst obchodní podmínky. Jedná se o několik stránek, které jsou hustě popsány textem, avšak bez znalosti obchodních podmínek není možné smlouvu uzavřít. Jsou v nich totiž uváděny zásadní činnosti související se splatností, úhradou a celým fungováním půjčky. Navíc se do obchodních podmínek uvádí, zda bude potenciální spor řešen soudní cestou či rozhodcem, který musí být jasně určený a odsouhlasený oběma stranami.

Podpis až po prostudování

Číst, číst a číst smlouvu i podmínky. To je to nejdůležitější, jelikož podepsaná smlouva se stává nenapadnutelnou a již není možné cesty zpět. Po podpisu nic nebrání připsání peněz na účet, ale samozřejmě začínají platit náležitosti v ní uvedené. Takže je nutné být na vše připraven, znát podmínky půjčky a vědět, co se může případně stát. Být informován je zkrátka to nejzásadnější a bez správných a úplných informací není možné jakoukoliv smlouvu podepsat.


22.9.2010

Kontaktní informace provozovatele ABC Půjčky
Podmínky použití a ochrana osobních údajů

© 2023 všechna práva vyhrazena.