ABC půjčky online


CBCB - bankovní registr klientských informací

Czech Bankink Credit Bureau, a.s. (CBCB) je společnost fungující od roku 2000.

Jejími akcionáři jsou tyto české banky: Česká spořitelna, a.s., Československá obchodní banka, a.s., GE Money Bank, a.s., UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s. a Komerční banka, a.s. Celá společnost funguje jako informační místo o klientech úvěrových obchodů.

Jedná se o databázi, kde jsou uváděny informace o „špatných“ ale i „dobrých“ klientech bank. Hlavní myšlenkou tohoto systému je získávání a poskytování pozitivních, ale i negativních informací o bonitě, důvěryhodnosti a platební morálce klienta. Údaje jsou zaznamenávány za poslední 4 roky zpětně a proto mají instituce možnost podívat se i do historie splácení daného klienta.

Společnost CBCB provozuje Bankovní registr klientských informací (BRKI), což je právě společná databáze údajů sloužící pro vzájemnou informovanost bank o vztazích mezi bankami a klienty. Celá společnost ani Bankovní registr nerozhodují o přidělení či nepřidělení případné bankovní půjčky, pouze poskytují informace na jejichž základě se následně banka rozhodne, zda je pro ni klient věrohodný a spolehlivý.

Banky poskytují do BRKI informace jako jméno, příjmení, datum narození, místo narození a adresu. Dále se identifikace provádí pomocí rodného čísla a údaje související s úvěrovým vztahem obecně. Tím banky dokážou identifikovat daného klienta a rozhodnout o jeho předešlé bonitě a důvěryhodnosti.

Standardní výpis je vyhotoven do 30 dnů od doručení „Žádosti o výpis“, a cena je stanovena na 100,- Kč + poplatek za poštovné.

Druhou variantou je verze Expres, která stojí 200 Kč plus poštovné. Výpis je vyhotoven v den, kdy byla „Žádost o výpis“ doručena do Klientského centra CBCB a odeslán následující pracovní den.

Adresa CBCB

CBCB - Czech Banking Credit Bureau, a.s.
Na Vítězné pláni 1719/4
140 00 Praha 4

Tel.: 277 778 600

Web: www.cbcb.cz
E-mail:klient@cbcb.cz

11.9.2010Kontaktní informace provozovatele ABC Půjčky
Podmínky použití a ochrana osobních údajů

© 2023 všechna práva vyhrazena.