ABC půjčky online


Konsolidace půjček a sloučení půjček

Konsolidaci půjček představuje spojení několika stávajících půjček do jediné - výhodnější. Jedná se o splacení jednotlivých dluhů novou půjčkou. Konsolidování půjčky představuje lepší kontrolu nad vlastními závazky, jednodušší administrativu a úsporu nákladů souvisejících s platbou jednotlivých půjček, které splynou v jedinou.

Zadlužování odlehčí konsolidace

Jde o typickou situaci u českých domácností a nejen u nich. Zadlužování je v současnosti trendem a v rozumné míře nepředstavuje velké riziko. Vezmete si jeden úvěr, následně druhý, třetí .... . Tato situace není vůbec neobvyklá. Zkrátka si lidé rádi dopřávají věci či služby, na které aktuálně nemají peněžní prostředky. Ale splácet měsíčně i více menších částek jim problém ani v nejmenším nedělá. I přesto však existuje riziko. Jde o riziko z přílišné administrace. Špatně zadaný variabilní symbol při platbě či jen o pár dní opožděná jediná splátka z Vás okamžitě udělá dlužníka. Právě proto je výhodné konsolidovat své půjčky a tím si zjednodušit celý proces pouze na jedinou platbu měsíčně.Proč konsolidace půjček?

Jak již bylo řečeno výše, hlavním důvodem je zjednodušení a zpřehlednění plateb za půjčky, respektive jedinou půjčku novou - konsolidovanou. Díky konsolidaci půjček se docílí i úspory peněz. Jde o snížení transakčních nákladů, tedy peněz, které se platí za vedení úvěru, příkaz k úhradě a další poplatky. Konsolidací se tyto náklady převedou pod jednu položku u jediné instituce. Navíc díky uzavírání nové konsolidované půjčky máte možnosti si nastavit výši splátky a dobu splácení podle aktuálních potřeb. Tím tvoří konsolidovaná půjčka ideální finanční produkt pro dlužníky, kteří mají problém aktuální úvěry splácet, třeba i z důvodu změn ve svých příjmech. Jednoduše se konsolidovaná půjčka připraví na delší období a tím se docílí snížení pravidelných plateb a měsíční zátěže pro rodinný rozpočet.

Kde konsolidovat půjčky

S aktuální nabídkou konsolidace půjček přichází prakticky každá banka a řada nebankovních institucí. Všichni mají základní myšlenku konsolidace půjček identickou, tedy spojení více stávajících půjček v jedinou. Liší se však svými požadavky a doplňkovými službami. Obvykle se jedná o prokázání dostatečné bonity klienta a kontrolu v registru dlužníků, jelikož konsolidace je poskytnuta pouze žadatelům bez zápisu v tomto seznamu. Následují obvyklé požadavky na dva průkazy totožnosti (občanský průkaz, řidičský průkaz, pas či rodný list) a dokumentaci k úvěrům, které chce žadatel konsolidovat. Následně již nic nebrání uzavření smlouvy o konsolidační půjčce.

Zajištění půjčky

Pro velké částky, zhruba od 1 milionu korun, již ke konsolidaci bance nestačí pouze prokázání dostatečných příjmů, ale požaduje jistou zástavu. Nejčastěji se jedná o zajištění nemovitostí. To má pro žadatele kladný efekt, jelikož právě díky zajištění a tím pádem menšímu riziku nesplacení půjčky, banky poskytují na zajištěné konsolidační půjčky nižší úrokové sazby. A proto konsolidovaná půjčka se zajištěním nemovitostí vyjde levněji než totožná bez zajištění.

Kolotoč konsolidace půjček

Při konsolidaci tedy dojde k uzavření půjčky nové. Všechny předešlé jsou touto novou uzavřenou konsolidační půjčkou splaceny. Tak má dlužník již pouze jedinou, jasně nadefinovanou půjčku s přesně nastaveným splátkovým kalendářem a pod kontrolou. A už záleží pouze na něm, zda bude opět pokračovat v uzavírání dalších nových půjček, jak obvykle činil doposud a bude za nějaký čas opět potřebovat vše konsolidovat, takže uzavře další konsolidační půjčku.

Při konsolidaci tedy dojde k uzavření půjčky nové. Všechny předešlé jsou touto novou uzavřenou konsolidační půjčkou splaceny. Tak má Takovému postupu by se ale rozhodně měli dlužníci vyhnout. Raději řádně splatit první konsolidovanou půjčku a až následně se znovu pouštět do víru úvěrů a půjček. Jinak se může dlužník dostat, jako řada lidí i v České republice, do spirály úvěrů, kdy již není schopen splácet stávající úvěry. Tím se dostane do registru dlužníků a žádná banka mu již konsolidační půjčku neposkytne. To ho přinutí vstoupit mimo bankovní sektor, kde jsou samozřejmě půjčky dražší a dostává se do situace, kdy levnější půjčku uhradí dražší a tu následně opět dražší, až mu nakonec nezbývá než rozprodat majetek a všechny své dluhy jednorázově uhradit a začít znova od nuly. Spirála dluhů je totiž v konečné fázi nezvladatelná.25.9.2010Kontaktní informace provozovatele ABC Půjčky
Podmínky použití a ochrana osobních údajů

© 2023 všechna práva vyhrazena.