ABC půjčky online


Nebankovní půjčky jsou dostupnější

Nebankovní půjčky představují takový druh úvěrů a půjček, které jsou poskytovány institucemi mimo bankovní sektor. V první řadě jde o velké finanční instituce, soukromé investory a věřitele. Půjčky jsou rámcově pro žadatele snadněji dosažitelné a na druhé straně i rychleji vymahatelné. Díky nebankovnímu sektoru dostanou půjčku i klienti, kteří by u banky šanci nikdy neměli.

Nebankovní půjčky bez registru zpravidla představují čistě neúčelovou půjčku peněz obvykle v hotovosti či převodem na účet. Žadatel může peníze poskytnuté tímto způsobem, podle libosti využívat na nákupy dle své aktuální potřeby. Nikomu není povinen cokoliv dokládat a prokazovat. V tom jsou nebankovní půjčky naprosto nedostižné. Nebankovní instituce ani soukromý investor se nezajímá, kam jeho peníze směřují. Jde jim jen o to, aby je pak měly včas, dle podmínek smlouvy, zpět. Obvykle jako doklad pro vyřízení postačí pouze občanský a řidičský průkaz, popřípadě pas.Zavedené instituce = jistota nebankovních půjček

Zavedené instituce typu Cofidis, Cetelem či Home Credit představují prakticky alternativu bankovních institucí. Jejich fungování je také dozorováno hlavně Obchodní inspekcí, takže představují spolehlivé a důvěryhodné hráče na trhu. Tyto velké a zavedené firmy fungují jako alternativa bankovnímu sektoru. Nabízejí půjčky těm, které banky odmítly a jsou schopny nabízet produkty prakticky srovnatelné s bankovními. Velké finanční instituce i na nebankovním trhu zkrátka fungují jako takové neoficiální banky. Jejich přístup je standardní dle požadavků České národní banky. Smlouvy jsou optimálně nastaveny tak, aby klient nebyl znevýhodňován a celkově přistupují ke klientům na stejné bázi jako opravdové bankovní domy. Vše velmi transparentně a pravdivě.

Nebankovky půjčí rychle

Mezi největší výhodu nebankovní půjčky patří rozhodně rychlost vyřízení celé transakce. Vše probíhá velmi rychle a všechny administrativní náležitosti jsou vyřízeny prakticky okamžitě. Existují i možnosti sjednání celé půjčky přes telefon či pomocí internetu. Nebankovní půjčky kde opravdu půjčí, probíháji do předem připravených formulářů a během několika málo minut je celá transakce vyřízena. Peníze jsou následně ihned předány či poslány na bankovní účet obratem. Díky moderním komunikačním technologiím tak můžete mít peníze k dispozici prakticky okamžitě. Záleží pouze na vás, jako na žadateli, jaký druh půjčky vám nejvíce vyhovuje.

Žadatelé o půjčku

Nebankovní půjčka je vhodná i pro relativně problémového klienta, který by měl velice složité získat půjčku od bankovní instituce. U nebankovních půjček častokrát není potřeba dokládat svůj příjem a vybraní poskytovatelé tolerují registr dlužníků. Takže i evidovaný dlužník má šanci získat rychlou půjčku bez zbytečných odkladů a problémů. Tolerancí registru však instituce podstupují značné riziko v důsledku neznalosti platební morálky žadatele. To řeší dalšími náležitostmi, kterými se riziko dokáže velmi snadno ošetřit. Každá instituce totiž musí své finanční pohledávky chránit a nebankovní instituce rozhodně nejsou výjimkou.

Smlouvy o půjčku u nebankovních institucí

Je důležité si uvědomit, že dokladování u nebankovní půjčky je velmi snadné. Stačí dva doklady totožnosti a hned je vám k dispozici půjčka dle vašich požadavků. Pro klienta ideální a snadná varianta. Není nic jednoduššího než si u zavedené nebankovní instituce typu Cofidis, Cetelem či Credium půjčit prakticky na cokoliv. Na druhou stranu je ovšem nutné řádně číst smlouvu, aby člověka nic nepřekvapilo. U stabilních nebankovních institucí zpravidla problém nebývá. Půjčky poskytují dlouhodobě, smlouvy jsou normalizovány a vše probíhá prakticky automaticky. Od žádosti, přes schválení až k odeslání peněz.

Problémy však mohou nastat u malých investorů či pochybných podomních prodejců. Zde je důležité dbát zvýšené opatrnosti. Právě tito menší investoři často hřeší na to, že lidé potřebují rychle peníze a nabízejí jim značně nevýhodné smlouvy, které jsou jednostranně zaměřené proti žadateli o půjčku. Proto je vždy vhodnější, pokud člověk potřebuje rychle peněžní prostředky, využít služeb zavedených a stabilních institucí, které se na nebankovním trhu pohybují dlouhodobě bez nejmenších problémů. Není radno reagovat na inzeráty v novinách poskytující výrazně výhodné půjčky, jelikož právě zde mohou být neadekvátně vysoké sazby a pokuty při opoždění platby.

Neznámý a podivný investor či instituce

Zde je třeba být nadmíru obezřetný, protože smlouvy o půjčce od takovýchto institucí jsou velice tvrdě sankcionovány z pohledu dlužníka. Jasné a striktní podmínky, které jsou v připravené smlouvě uváděny, musí žadatel o půjčku akceptovat. Nemá šanci licitovat o podmínkách, ale má možnost pouze podepsat či nepodepsat smlouvu. Poté následně obdrží či neobdrží smluvenou půjčku. Tito neověření a často anonymní poskytovatelé půjček se snaží do smlouvy zakomponovat absolutní a okamžitou vymahatelnost případného dluhu z nezaplacené splátky. Chtějí mít tak jistotu, že v případě nesplácení půjčky mohou své prostředky velmi rychle získat zpět pomocí exekutora. Tím dále minimalizují riziko a přenášejí ho na dlužníka, který je přísně hlídán a prakticky každá jeho nezaplacená (či opožděná) platba bývá považována za porušení smlouvy a tím pádem impuls pro zahájení exekučního řízení.

Proto je velmi důležité správně volit investora a věřitele pro půjčky. Vždy je lepší vybrat zavedenou nebankovní instituci, než pochybného prodavače půjček na nádraží. Vždy jde o peníze, takže stabilní a věrohodná nebankovní instituce je rozhodně tou lepší volbou ať už z hlediska jednání, tak i podmínek a celkového fungování půjčky.


12.9.2010

Kontaktní informace provozovatele ABC Půjčky
Podmínky použití a ochrana osobních údajů

© 2024 všechna práva vyhrazena.