ABC půjčky online


Od koho si půjčit, abyste nepřišli k problémům

Když už se rozhodnete pro půjčku, měli byste mít jasno, co může být pro vás výhodné a naopak od čeho dát ruce pryč. Řadu úvěrů vyřídíte v bance, ale díky širokým možnostem internetu se nabízí i půjčky od nebankovních společností.

Od koho si půjčit?

Jeden z hlavních faktorů, které rozhodují o tomu u koho si člověk půjčí je výhodný úrok. V bance je úrok o poznání nižší než u nebankovních poskytovatelů, ale zároveň je vyřízení bankovní půjčky o dost komplikovanější a je spojeno s dokládáním a prověřováním žadatele. Především se zkoumá úvěruschopnost a bonita klienta, aby se předešlo případným problémům se splácením. Obě možnosti je nutné zvážit. Co bude výhodnější, zda nebankovní půjčka vyřízená rychle a pohodlně, kterou určitě přeplatíte nebo spíše bankovní půjčka, která bude mít lepší úrok, ale její sjednání zabere více času.

Banka bude více zkoumat

V bance se při sjednávání půjčky setkáte s požadavkem na ověření různých okolností, kdy je nutné předložit od zaměstnavatele potvrzení o příjmu, doložit výpisy z účtu za určité období nebo se bude zkoumat rodinné prostředí, vzdělání i to, zda se vaše jméno neobjevilo v některém z úvěrových registrů.

Méně papírování

Nebankovní půjčky oproti bankovním nejsou zatíženy administrativou. Nesporná výhoda je v rychlosti vyřízení během jednoho pracovního dne a to bez nutnosti navštěvovat pobočky. Vše se dá zvládnout pohodlně a rychle z domu. Stačí mít připojení na internet a mobilní telefon.

Jak se vyhnout problémům?

Pokud budete nedostatek financí řešit půjčkou, neměli byste jednat unáhleně a impulzivně. Předem si ujasněte vaše možnosti a to, zda vám půjčka problém vyřeší. Člověk v nouzi může snadno podlehnout tlaku a uzavře smlouvu nevýhodnou, která mu přinese víc problémů než užitku. Nejčastěji lidé podepíší smlouvu, kterou si nepřečetli a které je pro dlužníka nevýhodná. Především je důležité zjistit, co se bude dít v případě, kdy nebude věřitel splácet.

Berte půjčku vážně

V případě nesplacení půjčky z vaší strany se dříve či později sáhne na váš majetek. Pokud budete mít problémy se splácením může tato situace dojít až k zabavování majetku. To se děje na základě vydání rozhodnutí soudu, kdy dostane exekutor právo tuto situaci řešit. Poté mu už nic nebrání v tom, aby vás navštívil doma a zhodnotil co by se z vašeho majetku dalo prodejem zpeněžit. Následně se tyto zabavené věci prodají v dražbě. Exekutor má právo i na to, aby vám byla ztrhávána část platu, která by pokryla vzniklý dluh.


8.12.2018

Kontaktní informace provozovatele ABC Půjčky
Podmínky použití a ochrana osobních údajů

© 2023 všechna práva vyhrazena.