ABC půjčky online


Dopady nerozvážné půjčky

Reklama nabízí a hlavně prodává, nejen zboží, ale i půjčky. Stačí se podívat na televizi a zaručeně v jednom z večerních reklamních bloků budou minimálně dvě reklamy na půjčku. Stejně je tomu i na internetu. Stačí surfovat a na každé třetí stránce vyskočí reklama na půjčku. Nabízí se otázka, zda jsou půjčky opravdu nezbytné. Reklamy neustále vychvalují půjčky a vábí lidi, že se dá vše koupit na splátky, okamžitě s rychlým vyřízením.

Vždy je třeba přemýšlet

Zadarmo nedostane nikdo nic. Je velká chyba, že vysoký počet žadatelů o úvěr zajímá pouze reklamní slogan a už nepřemýšlí nad splácením. Reklama vnucuje scénář jednoduchého užívání si peněz, snadného uspokojení potřeb a vyřešení stavu nouze. Půjčku si lidé nejčastěji sjednávají online. Bezmyšlenkovitě vyplní formulář, uzavřou smlouvu a problém může být na světě. V podstatě bezprostředně s datem první splátky půjčky nebo hned s tím dalším.

Jistota splacení

Půjčka může být dobrá jen pro toho, kdo si umí předem spočítat, kolik za půjčku nakonec zaplatí a půjčuje si s rozvahou. Půjčky jsou určeny především pro lidi se stabilním a pravidelným zdrojem příjmu. Nevystavují se tak riziku, kdy by jim na účet nepřišla výplata. Takoví lidé využívají půjčku nejčastěji k pořízení spotřebiče do domácnosti nebo jiného vybavení. Jde obvykle o částky v řádech desítek tisíc korun a ze mzdy by celou věc najednou nepokryli. Z platu je při nízkých splátkách umí včas a bez problémů zaplatit. Spolehliví klienti s dostatečnou bonitou se dostanou i k půjčce vyšší částky.

Rychlé SMS půjčky

V současnosti jsou velmi oblíbené rychlé SMS půjčky, které umožňují půjčit si pouze pár stovek až tisícovek korun. Nejčastěji se jejich hodnota pohybuje okolo 5.000 korun. Jsou poměrně nenáročné na bonitu, vyřízení probíhá online a bývají odsouhlaseny tentýž den s okamžitou výplatou peněz. Tyto výhody jsou ovšem vykoupeny jen 30 denní splatností, vyššími poplatky za vyřízení a vysokými sankcemi v případě nesplacení. Proto je nutné vzít do úvahy finanční možnosti a nebrat rychlé půjčky jen jako výplň do peněženky před výplatou. I tyto půjčky jsou určeny pro osoby čekající na výplatu.

Zodpovědné půjčování

Neustále zmiňovaná rada všem je, mít jistotu splacení. Nejhorší je si půjčovat ve stylu "nějak to přece splatím". Je pravda, že nějak ano, ale mnohdy s velkými problémy. Člověk, který si půjčí peníze, by se měl dívat i do budoucna. Sice ví, že mu výplata přijde každý měsíc, ale musí brát do úvahy i to, zdá má smysl se zadlužovat a zda je daná věc nezbytná a užitečná. Lidé by měli brát i další fakt, jako ostatní členy rodiny a jejich potřeby. Věřitele nezajímá na jaké potřeby si člověk půjčuje a v jakém je psychickém rozpoložení. Poskytovatelé úvěrů chtějí především vydělat a po naplnění smluvních podmínek jdou velmi neoblomně. Pokud budou ze strany dlužníka porušeny, následují sankce a hraní na city se jako polehčující okolnost brát nebudou. Po neuhrazení několika splátek zasílají věřitelé zpoplatněné upomínky s výzvou o zaplacení. Pokud se nápravy nedočkají postoupí pohledávku s klidem vymáhací společnosti. Pokud ani poté nedojde k vyrovnání dluhu, skončí celá věc u soudu, kde se většinou ukáže že věřitel postupuje v souladu se smluvními podmínkami a poté nastoupí exekutor ve věci zabavení majetku.


21.1.2018

Kontaktní informace provozovatele ABC Půjčky
Podmínky použití a ochrana osobních údajů

© 2023 všechna práva vyhrazena.