ABC půjčky online


5 otázek, které je rozumné si položit, než si vezmete osobní půjčku

V dnešním článku jsme pro vás vybrali 5 otázek, které byste si měli položit předtím, než požádáte o osobní půjčku. Je velmi důležité, abyste měli jasný plán splácení, ať už si chcete vzít osobní půjčku na rekonstrukci, financování velkého výletu, stěhování či vysněné motorky. V tomto článků vám přinášíme několik otázek, které byste si měli položit, abyste se ujistili, že jste na novou osobní půjčku dobře připraveni.


1. Kolik potřebuji půjčit?

Prvním krokem při výběru osobní půjčky je vědět, kolik potřebujete. Nejnižší osobní půjčky začínají zhruba na pár tisících, ale většina věřitelů nabízí minimálně v rámci desítek tisíc. Pokud potřebujete méně než 10 tisíc, jednodušším řešením může být možnost si našetřit hotovost předem nebo si půjčit peníze od přítele či člena rodiny, pokud jste v nouzi.

2. Jak dlouho ji budu muset splácet?

Do 30 dnů budete muset začít splácet půjčku společnosti v měsíčních splátkách. Většina věřitelů poskytuje dobu splácení od šesti měsíců do sedmi let. Délka půjčky, kterou si zvolíte, ovlivní vaši úrokovou sazbu i měsíční splátku.

3. Kolik zaplatím na úrocích?

Vaše úroková sazba závisí na řadě faktorů, včetně vašeho úvěrového skóre, výši úvěru a doby splatnosti. Tedy doby, po kterou budete úvěr splácet. Obvykle nejnižší úrokovou sazbu získáte, pokud máte dobré nebo vynikající úvěrové skóre a zvolíte si co nejkratší dobu splácení.

4. Mohu si dovolit danou měsíční splátku?

Když žádáte o osobní půjčku, máte možnost zvolit si splátkový kalendář, který nejlépe vyhovuje výši vašeho příjmu. Někteří lidé dávají přednost co nejnižším měsíčním splátkám, a proto se rozhodnou splácet půjčku po dobu několika měsíců nebo let. Jiní dávají přednost co nejrychlejšímu splacení úvěru, a proto si zvolí nejvyšší měsíční splátku. Volba nízké měsíční splátky a dlouhé doby splácení je často spojena s nejvyššími úrokovými sazbami. Možná se to nezdá, protože měsíční splátky jsou mnohem nižší, ale ve skutečnosti nakonec za půjčku zaplatíte mnohem více, z důvodu délky jejího trvání. Pokud chcete zjistit, jaká půjčka je pro vás nejlepší, můžete zkusit využít kalkulačku půjček.

5. Je osobní půjčka zpoplatněna?

Poskytovatelé osobních půjček si mohou účtovat poplatek za uzavření nebo poskytnutí půjčky, ale většina z nich si kromě úroků žádné další poplatky neúčtuje. Poplatek za poskytnutí půjčky je jednorázový poplatek předem, který si věřitel odečte od půjčky na úhradu administrativních nákladů a nákladů na zpracování. Obvykle se pohybuje mezi 1 % a 5 %, někdy je ale účtován jako paušální poplatek. Pokud je to možné, je lepší se poplatkům za poskytnutí půjčky vyhnout.


Pokud si dokážete obhájit a zodpovědět tyto základní otázky, pravděpodobně jste připraveni na uzavření a bezproblémové splácení osobní půjčky.


27.07.2022

Kontaktní informace provozovatele ABC Půjčky
Podmínky použití a ochrana osobních údajů

© 2022 všechna práva vyhrazena.